Trafikte harcanan zaman ne kadar?

Ülkemizde vatandaşlarımız her gün günün ciddi oranını trafikte harcıyorlar. Öyle ki yapılan bir araştırmaya göre örneğin İstanbul ilimizde vatandaşlar ortalama olarak trafikte 70 dakika geçiriyorlar. Böyle olunca trafikte geçen zaman dilimi iş hayatı ve ev hayatından sonra en çok zaman harcadığımız yer. Trafikte vatandaşlarımızın çok daha hızlı ve güvenli bir biçimde gidecekleri yere ulaşmaları adına her geçen gün yeni bir düzenleme yapılıyor. Trafikkanunu.com tüm bu düzenlemelerden yayaların ve sürücülerin haberdar olması adına açılmış olan bilgi içerikli bir platformdur.
Yayaların ve sürücülerin trafikte hangi kurallara uymaları gerektiği kanunlarca belirlenmiş ve bu kurallara riayet etmeyen sürücülere ise trafik cezaları kesilmektedir. Trafikkanunu.com adresinde tüm bu trafik cezaları, trafik işaret ve levhaları ile araçlar hakkında detaylı bilgilendirmeler yer almaktadır. Tüm bu bilgi içerikli yayınlar ile trafik bilincinin arttırılması ve kurallara uyulmaması sebebi ile yaşanan trafik kazalarının önüne geçilmesi amaçlanıyor. Kuşkusuz trafikte öncelik hızlı gitmek değil, güvenli bir şekilde gitmektedir. Bu güven ortamının sağlanması için ise trafik kurallarına ihtiyaç vardır.
Özellikle büyük illerimizde nüfus ve trafiğe kayıtlı araç sayısı son yıllarda muntazam bir hızla artıyor. Bunun sonucu olarak da trafikte geçirilen süre ve trafik yoğunluğu özellikle; Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli gibi metropol illerimizde oldukça problemli bir hale gelmiş durumda. İş giriş ve çıkış saatlerinde trafikte olmak ciddi bir sorun. Tüm bunların önüne geçebilmek adına trafikkanunu.com adresinde belirtilen trafik kurallarına her sürücümüzün uyması büyük önem taşıyor.