Pert Araç Nasıl Anlaşılır? Ekspertiz Pert Kontrolü

Pert araç nasıl anlaşılır? Alım satımlarda en çok dikkat edilmesi gerekenlerden biri olan bu konu hakkında bilgilendirme yapacağız. Tramer kayıtlarında pert olarak görünmesi aracın önceki sahiplerinden birisinde ağır bir kazaya karışarak sigorta yada kasko tarafından araç bedelinin araç sahibine verilerek kazalı aracın trafikten çekilme haline pert kayıtlı araç denir.  Sigorta şirketlerinin yaptığı işlemlerden bahsedelim öncelikle.. Kazalı olarak tabir edilen araçları, ihale yöntemi ile satışı yapılıyor. Alıcıların yasal yollar ile tekrar plaka çıkartmaları mümkün olduğundan, piyasada kazalı araç, pertten bozma, sonradan düzeltilen araçlar gibi terimler ile araç satışı gerçekleşiyor. Tabi bunu bilmeden araba alan kişilerde oluyor. Aracı gerçek değerinde alıp kazalı, pert araç alanlar mağduriyet yaşıyor.

İzmir oto ekspertiz

Olumsuzlukları nelerdir? Değerinde olmayan kazalı dediğimiz bu araçlar can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktadır. İşte bu noktada araç alım satımı sırasında izmir oto ekspertiz devreye giriyor. Güvenilir, alanında başarılı olan ustaların çalıştığı kuruluşlarda işlem yaptırmanızı öneriyoruz. Hem değerinde araç alırsınız, hem de oluşacak kazalara, can kayıplarına engel olmuş olursunuz. Trafikte sürücünün önemi büyüktür ama kullandığınız aracında iyi ve bakımlı olması, mekanik sorunlarının olmaması gerekmektedir.

Kaza bilgisi sorgulama yapacaksanız KAZA yazıp boşluk bırakarak ve araç plakasını yazarak 5664’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Kazaya karışan araçların kusur oranları bu işlemi gerçekleştirdiğinizde cep telefonunuza geliyor.

Pert olan araçlar, pert kaydı olan araçlar, kazalı arabalar hepsi hem sizler hem de trafikte yer alan vatandaşlar için tehlike arz etmektedir. İzmir oto ekspertiz firmamıza getirdiğiniz araçları detaylı bir şekilde inceler, raporlar. Raporlama içerisinde araçta boya, mekanik arıza, güç testi, fren sistemi gibi konulara bakıldığı için size net bir şekilde bilgi verilir.