İzmir TÜVTÜRK Araç Muayenesi

İzmir TÜVTÜRK Muayenesi hakkında araç sahiplerini bilgilendirmek amacı ile bir yazı dizisi kaleme aldık. İzmir ekspertiz ailesi, Tüvtürk tarafından yapılan muayeneler nelerdir, Tüvtürk muayene ücretleri gibi bir çok konuyu ele alarak işleyiş ve süreci daha iyi yönetebilmeniz ve işlemlerinizi hızlıca yapmanız için yardımcı rehberdir. İzmir Tüvtürk araç muayenesi, trafiğe çıkan motorlu ve motorsuz araçların teknik yeterliliklerinin muayene edilerek trafik ve yolcu güvenliğine uygun olup olmamasının tespit edilmesidir.

TÜVTÜRK Araç Muayenesi nasıl yapılır?

  • Öncelikle online olarak web Tüvtürk üzerinden randevu alınması gerekmektedir. https://reservation.tuvturk.com.tr/Web.UI/
  • Aracınızın borç durumunu kontrol edin ( Borcu olan araçların muayene işlemleri yapılmaz ) Trafik cezsası, Ogs kaçak geçiş cezası gibi borçlar var ise muhakkak ödemeyi yapın.
  • Geçerli bir “Egzoz Emisyon Ölçümü“nüz yok ise muayene sırasında aracınıza “Ağır Kusurlu” değerlendirmesi verilir. 
  • İzmir TÜVTÜRK araç muayenesi için gerekli olan evraklar? Ruhsat, trafik sigortası, vekalet durumu
  • Araç muayenesi sırasında hangi ekipmanlar olmalıdır? İlk yardım çantası, üçgen reflektör, yangın söndürme tüpü, stepne. Ancak bu maddede önemli olan nokta araç cinsine göre ekipmanlar farklılık gösterir. Otobüs için, Tekerlek takozu, pencere halindeki güvenlik çıkışlarının her birinin yanında en az bir adet kırma çekici. Traktör muayenesi için ekipman olarak flaşörlü, yanıp sönen, sarı ışıklı, dönerli, uyarı lambası.

İzmir TÜVTÜRK araç muayenesi için nasıl başvuru yapılır, ücret ne kadar, araç muayenesinde nelere dikkat edilmelidir tüm soru ve cevaplarınıza bu makale ile yanıt vermeye çalıştık umuyoruz ki faydalı olmuştur. Aklınıza takılan herhangi bir araç muayenesi ile ilgili soru var ise bizlere sorabilirsiniz. Ek olarak ufak bir görsel hazırladık bu listeden de muayene öncesi son kontrolleri sağlayabilirsiniz.

tüvtürk araç muayenesi

izmir araç muayenesi