İkinci El Araçlarda Oto Ekspertiz Raporu Zorunlu

İkinci El Araçlar İçin Oto Ekspertiz Raporu Zorunlu 2019 Nisan ayından itibaren araç alım satımlarında istenen belgelere ek olarak yetkili ekspertiz servisi belgesi zorunlu olarak eklenecektir. İlgili yönetmeliğin vatandaşlar için avantaj sağlayacağı öngörülürken, kilometresi değiştirilen, araç hasar kaydı gizlenen durumlarında önüne geçilecektir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca hazırlanan raporda bu durumlarla karşı karşıya kalınmaması ve mağduriyet yaşanmaması önem arz etmektedir.

Konu hakkında Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık  “Yönetmelikle ikinci el araç alırken TSE standartlarına sahip işletmelerden izmir oto ekspertiz raporu almak zorunlu hale getirildi. 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren bu yönetmelik yürürlüğe girecek” dedi.

İlgili durum yasalaştığında değerli müşterilerimize katkısı nasıl olacak? Bu durumda güvenilir ekspertiz hizmeti benimsenmiş, değiştirilmeye, aracın durumunu net bir şekilde ifade eden raporlar sunulacaktır. Değişen parça, motor gücü, boyalı araç durumları hem satıcı hem de alıcılar için soru işareti bırakmaktadır ancak Bakanlık tarafından standartların belirlenmesi tüm işletme ve alım satımcılar için avantaj sağlayacaktır.

İzmir Oto Ekspertiz

Hizmet verdiğimiz ilk günden beri söz konusu haberde geçen güvenir, kaliteli rapor anlayışı firmamız için mihenk taşı niteliğinde olmuştur. Yaptığımız iş ve ekspertiz kontrolleri tamamen kullanıcıya olan durumu yansıtmaktır. İzmir’de oto ekspertiz arıyorsanız iletişim sağlayıp en iyi fiyatlarda ekspertiz raporunuzu alabilirsiniz.