En Çok Satan Otomobiller 2019 Nisan

2019 yılı Nisan ayı verileri incelendiğinde en çok satışı gerçekleştirilen otomobil markaları yayınlandı. Bu liste ODD tarafından açıklanmış olup genellikle tercih edilenlerin fiyat performans odaklı olduğu görülmektedir. Düşük maliyete sahip araçlar ve ülkemizde bulunan yedek parça temini kolay olan markalar önde gelmektedir.

ODD tarafından açıklanan verilere baktığımız zaman, satışlarda genel bir düşme eğiliminin olduğunu görüyoruz. Önceki ayla kıyaslandığında bile satışlarda önemli düşüş söz konusu. Gerçi Mart ayında ÖTV indiriminin biteceği korkusu, bazı alıcıları erken davranmaya yönlendirmişti. Fakat ÖTV indirimi Haziran ayının sonuna kadar uzatıldığı için bazı alıcılar sıfır otomobil alma planlarını erteledi.

Muhtemelen Haziran ayında ÖTV indiriminin bitecek olması satışların artmasına neden olacaktır.

Listeye geçmeden önce bir ipucu verelim. Genel eğilim olarak sürpriz yapan bir model bulunmuyor. Yani en çok satan otomobiller listesi, geçtiğimiz aylardaki ile büyük benzerlikler içeriyor diyebiliriz. Fakat hemen hemen tüm modellerin satışında önemli bir düşüş olduğunu da göz ardı etmemek gerekiyor.

10) Opel Astra
Satış Adedi: 415

9) Volkswagen Golf
Satış Adedi: 503

8) Peugeot 301

Satış Adedi: 571

7) Ford Focus
Satış Adedi: 605

6) Volkswagen Passat
Satış Adedi: 609

5) Renault Megane
Satış Adedi: 1277

4) Honda Civic
Satış Adedi: 1346

3) Renault Clio
Satış Adedi: 1438

2) Toyota Corolla
Satış Adedi: 1500

1) Fiat Egea
Satış Adedi: 3830

Web sayfamız Karşıyaka oto ekspertiz gibi aramalarınıza yanıt vererek ikinci el araç alım satımı yapılan otomobillerinizin durumunu raporlamaktadır. Güvenli ve ekstra masraf çıkartmayacak araba alımı satımı için ekspertiz servisimizi ziyaret edebilirsiniz.