Ekspertiz Motor Yüzdesi

Ekspertiz Motor Yüzdesi tüm araç kullanıcıları, alım satım yapanlar genellikle araçlarının motor gücünü merak etmektedirler. Buna bağlı olarak otomobilinizin güç yüzdesini ekspertiz raporlarında yazan değer ile belirmeniz, ölçümlemeniz doğru mudur? Sizlere burada yanlış bilinenleri aktaracağız.

İzmir ekspertiz motor testi yaptıktan sonra size motorunuzun ne kadar sağlıklı olduğunu ifade eder, ustalarımızın tecrübesi ile ileride arıza çıkarıp, çıkartmayacağını öngörebilir. Peki bir motorun yüzde kaç kaybı vardırmotor yüzdesi nedir? Motora tam olarak güç testi yapılıp belli % iletmek için motorun tüm detayları ile kontrolden geçmesi gerekiyor. Örneğin rektefiyeye gitmesi ya da yatak boşluğu, krank boşluğu, sekman boşluğu, piston boşluğu gibi bir takım bilgileri bilmek gerekiyor. Ek olarak siboplarda aşınma var mı bu konuların bilinmesi gerekir. Diğer önemli husus ise araç motorunun yağ yakıp yakmadığını bilmek. Arabanın yağ yakıp yakmadığını nasıl anlarız bunu bir diğer bilgilendirici makalemizde ele alacağız.

Motordan bahsetmişken motor ömrü belirlenebilir mi? Şu varsayımları bir kenara bırakıp tamamen tecrübe ve öngörü ile bir şeyler söylemek mümkün ancak en doğru tespit olabilmesi adına yukarıda saydıklarımıza ek olarak kalitesiz yağ, kalitesiz yakıt, filtreler motor performansına etki edebilir. Aklınızda bulunan tüm sorunlara destek olmak amacı ile tarafımızdan alacağınız ekspertiz raporu size yol gösterici olabilir. İzmir’de bulunan ekspertiz servislerinden en ucuzunu, en güveniliri, en iyi fiyat garantisini almak sizlerin en birincil hakkıdır.