Buca Oto Ekspertiz

Buca Oto Ekspertiz makalesinde sizlerle birlikle son zamanlarda çok sık karşılaştığımız, büyük sorunlarla sonuçlanan konulara değineceğiz. Yazı siz değerli kullanıcılarımızın kaliteli hizmet alması için bilgi verme amacı ile hazırlanmıştır. Tüm görüşleri yazı altından ayrıca belirtebilirsiniz.

İzmir’in Buca bölgesi 500 bin civarında insan barındırması, büyük oto sanayisi ve Otokent isimli galericiler sitesini de içinde barındırmasıyla, İzmir’de gerçekleşen araba alım satımlarının çok büyük bir bölümüne göğüs germektedir. Haliyle Buca otokent bölgesi ve civarına açılmış olan çok sayıda oto ekspertiz şubesi bulunmaktadır. Peki ama bu ekspertizlerin hangilerine güvenilmeli, hangilerine gidilmelidir?

Buca Oto ekspertiz konusunda maalesef ki her şubeden aynı raporlar çıkmamaktadır. Özellikle 2-3 yaşından büyük araçlar hakkında farklı kaporta ustalarının yorumları değişkenlik gösterdiğinde, müşteriler büyük ölçülerde zarara uğrayabiliyor. Yeni arabalar içinde durum farklı sayılmaz. Gelişen teknoloji ile birlikte kaporta ustalarının ekipmanlarının çoğalması, kusursuza yakın boya ve değişim işlemleri yapmaktadırlar.

Buca Oto Ekspertiz

Motor kontrollerinden söz edecek olursak ilgili bölgede çok sayıda bulunan buca oto ekspertiz firmalarının yine dyno test ve diğer test makinalarının aynı markalı olmadığı gerçeği ile karşılaşmaktayız. Bu noktada ekspertiz şubelerinin aralarında yerli ve yabancı olarak tabir edilen iki tip cihaz vardır. Bu cihazların kaliteli ve kalitesiz olanları maalesef piyasadadır. Aynı gün, farklı şubelerde yapılan fren, dyno, yanal kayma gibi testlerde, aynı araçlarda farklı sonuçların çıktığını görüyor olacaksınız. Bunun nedeni bu makinaların kalibrasyon sürelerini geçmesi ve kalitesi dolayısıyla maksimum sapmaya yol açması, yani veriyi doğru ölçememesidir. Civar bölgeye baktığımız zaman hangilerinde iyi hangilerinde kötü cihaz olduğunu görmek, çıplak gözle dahi zor değildir.

Buca oto ekspertiz

Bütün bunların yanı sıra bölgede yoğun şekilde bulunan galerici ve al satıcılar bu ekspertiz şirketlerinin çoğunu tanımaktadır. Birbirleri arasında bulunan esnaf ilişkileri dolayısıyla, aracı kötülemek yerine kusurların üstünü örtmek veya kusurları hafif şekilde anlatarak geçiştirdikleri sık şekilde karşılaşılan ve son derece üzücü olan bir durumdur. Ve bu bölgede galericiler ile birlikte iyi geçinemeyen kurum şirket veya şahıslar, bölgede barınmakta zorluk çekmektedirler. Bu yüzden Buca‘da seçeceğiniz ekspertiz şirketi sizler için ekonomik açıdan çok büyük önem arz etmektedir. Genellikle galericiler sitesinin çok yakınında olan ekspertizleri bu nedenden dolayı gitmenizi tavsiye etmiyoruz. Elbette ilgili bölgede işini düzgün yapan, işinin ehli olan kurum ve kişiler bulunmaktadır fakat olumsuz bir olaya rastlama riskiniz daha yüksek olduğundan dolayı, büyük paralar verirken küçük riskler almanızın müşterilerimiz için daha iyi olduğunu düşünmekteyiz.

Unutmayın! Özellikle kaporta kontrolü esnasında boyanın saca olan uzaklığını ölçen cihaz kesinlikle aracın boyalı olup olmadığı hakkında kesin bilgi vermez. Bu noktada kaporta ustasının yorumu çok önemlidir.

Gideceğiniz ekspertiz şubesi hakkında kullanıcı yorumlarını okumanızı, gerekirse kaporta ustasının yanında gidip gerçekten kaporta ustası olup olmadığını, kaportanın yanında diğer testleri yapıp yapmadığı önceden kontrol etmenizi tavsiye eder, iyi alışverişler dileriz.